فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


امانوئل ماکرون

شبکه تلویزیونی فرانس24 روز یکشنبه در گزارشی با اشاره به موضع گیری های اخیر دونالد ترامپ در قبال توافق هسته ای وین، سفر اتی رئیس جمهوری فرانسه به ایران را حامل پیام مهمی خواند.  در این گزارش آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود درباره توافق هسته ای ایران، پایبندی تهران به آن را تائید نکرد و تا جایی که توانست این توافقنامه را تضعیف کرد. این تصمیم واکنش های زیادی را در جهان به دنبال دارد تا جایی که بلافاصله پس از پایان صحبت های ترامپ، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر پایبندی این اتحادیه بر توافق هسته ای 2015 تاکید کرد.

در همین ارتباط، ژان ایو لودریان وزیر امورخارجه فرانسه روز گذشته (شنبه) از کنگره آمریکا خواست تا این توافق را نکشد؛ توافقی که بعد از سالها مذاکره به دست آمده است.

شبکه فرانس 24 افزود: در این شرایط بسیار حساس است که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه تصمیم گرفته است که به ایران سفر کند. سفری که می توان گفت تا تاریخ جمهوری اسلامی سابقه نداشه است.


گزارشگر این شبکه گفت: 'امانوئل مکرون در ایران، این خبر دیگر یک تردید نیست، بلکه یک امکان است که به زودی محقق می شود.'

از سال 1976 تا با امروز یعنی سه سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مکرون نخستین رئیس جمهوری فرانسوی است که به ایران سفر می کند. سفر مکرون به تهران در شرایط خاص کنونی که کشورهای اروپایی تمام تلاش خود را برای حفظ توافق هسته ای بکار بسته اند، و پس از اعلام تصمیم ترامپ، حامل پیام مهمی است.

توافقنامه 2015 وین پس از 12 سال مذاکره سرانجام بر سر برنامه های هسته ای ایران به امضای طرفین رسید و قرار شد ایران در ازای محدود کردن برنامه های هسته ای خود، بار دیگر به آغوش جامعه جهانی بازگردد.تاریخ : یکشنبه 23 مهر 1396 | 19:32 | چاپ | نویسنده: morteza | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.