فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

نظر مردم سوریه در مورد ایران و پایان داعش/کنار خبر02

امروز مردم سوریه سایه داعش را دیگر بر سر خود احساس نمی‌کنند و در آرامش زندگی می‌کنند، پای حرف دلشان که می‌نشینی از ایران می‌گویند و نقش «حاج قاسم» در این آرامش . . . .  گروه تروریستی داعش در سوریه به پایان رسید و سایه کابوسی که بر سینه این منطقه به‌مدت بیش از چهار سال سنگینی می‌کرد، برچیده شد، پیروزی بزرگی را دمشق با آزادسازی شهر البوکمال به‌عنوان آخرین دژ و قلعه گروه داعش در مرزهای مشترک با عراق اعلام کرد.

گروه تروریستی داعش در سوریه به پایان رسید و سایه کابوسی که بر سینه این منطقه به‌مدت بیش از چهار سال سنگینی می‌کرد، برچیده شد، پیروزی بزرگی را دمشق با آزادسازی شهر البوکمال به‌عنوان آخرین دژ و قلعه گروه داعش در مرزهای مشترک با عراق اعلام کرد.

دمشق به‌تنهایی در این نبرد نمی‌جنگید، بلکه همپیمانانی که در شادی پیروزی کنار سوری‌ها بودند، هم نقش برجسته‌ای در جنگ با این گروه تروریستی ایفا کردند.

جمهوری اسلامی ایران حامی برجسته رهبران و ارتش سوریه طی سال‌های جنگ و در زمینه‌های سیاسی و نظامی بود به‌طوری که خون ایرانی با خون سوری در هر نقطه از این خاک در هم آمیخته شد.

سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش برجسته‌ای در فرماندهی عملیات همپیمانان کنار ارتش سوریه ایفا کرد، وی به‌تنهایی عملیات آزادسازی شهر البوکمال را فرماندهی کرد تا پس از آن پیامی به رهبر انقلاب اسلامی ارسال و به‌نیابت از همه نیروهای همپیمان، رسماً پایان سیطره شجره خبیثه داعش بر این کشور را اعلام کند تا امام خامنه‌ای هم در پاسخ به این نامه تأکید کنند با نابودی داعش نه‌‌فقط به کشورهای منطقه و به جهان اسلام بلکه به همه  ملت‌ها و به بشریت خدمتی بزرگ کردید.

سوری‌هایی که این روزها پیروزی بر داعش را جشن می‌گیرند، پیامی به همپیمانانی که در طول این دوران کنار ارتش و ملت سوریه قرار داشتند،‌ارسال کردند.

یک بانوی سوری به خبرنگار تسنیم می‌گوید: البته در ابتدا باید از همه کسانی که ما را در این پیروزی بر داعش و افراد مسلح و تمام کسانی که به سوریه خیانت کردند، حمایت و مشارکت کردند،‌ تشکر کنم و به‌طور خاص از ارتش سوریه به‌رهبری رئیس جمهور بشار اسد تشکر می‌کنم.

ایران کشور همپیمان سوریه، نقش برجسته‌ای داشت، ایران به ما کمک کرد و خیلی کمک‌ها ارائه کرد تا ما بر تروریست‌ها پیروز شویم، ایرانی‌ها حتی از بذل جانشان دریغ نکردند و خونشان با خون سوری‌ها در هم آمیخت.

بانوی سوری می‌افزاید: قطعاً نمی‌توانیم نقش سرلشگر قاسم سلیمانی را فراموش کنیم که بزرگترین نقش را در پیروزی اخیر بر داعش در البوکمال ایفا کرد، از خداوند می‌خواهم پیروزی‌ها یکی پس از دیگری در تمام اماکنی که داعش یا دیگر گروه‌هایی که برای ویران کردن این کشور تلاش می‌کنند، محقق شود.

یک استاد دانشگاه هم درباره نقش ایران به خبرنگار تسنیم می‌گوید: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی اساسی محور مقاومت اعم از سوریه یا حزب‌الله در جنوب لبنان در منطقه بوده است، ایران نقش تاریخی در حمایت از حقوق اعراب بر ضد زورگویی و قلدرمآبی صهیونیستی و آمریکایی در منطقه ایفا کرده است.

وی افزود: نقش ایران برای همه شناخته شده است،‌ و فقط مختص زمان حاضر نیست بلکه از زمانی که نظام شاه سرنگون شد و جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت، اولین کاری را که در آن زمان انجام داد،‌ سفارت رژیم صهیونیستی در تهران را به سفارت فلسطین تغییر داد و از آن تاریخ جمهوری اسلامی ایران کنار محور مقاومت در منطقه بوده و از تمام مواضع حق‌طلبانه نه‌تنها در این منطقه بلکه در تمام جهان حمایت کرده است که این حمایت‌هایش نشئت‌گرفته از ارزش‌های والای جمهوری اسلامی ایران  است، ایران در حال حاضر در مقابل محور شرارت یعنی محور زورگوی صهیونیستی آمریکایی و دنباله‌روهایش در منطقه به‌ویژه رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس ایستاده است، این رژیم‌ها تلاش می‌کنند از طریق همپیمانی با صهیونیست‌ها به محور مقاومت ضربه وارد کنند.

ما همواره از نقش مثبت و بسیار بزرگ جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مواضع ملی ما در دفاع از سرزمینمان و حق غصب‌شده‌مان و در برابر تمام اقداماتی که برخی کشورها برای منحرف کردن جهت قطب‌نما از تنها دشمن یعنی صهیونیسم جهانی انجام می‌دهند،  تشکر می‌کنیم.

ما همچنین نقش ایران و مقامات ایران خواه رئیس جمهور حسن روحانی یا آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را به‌خاطر این مواضع ارزشمند و شرافتمندانه ارج می‌نهیم و احترام والایی برای جمهوری اسلامی ایران قائل هستیم و این کشور همچنان از مواضع حق تا احقاق حق ان‌شاء‌الله حمایت خواهد کرد.

یک دانشجوی دختر هم می‌گوید: ما کاری را که جمهوری اسلامی ایران انجام داد و کمک‌هایی را که به ما در بیشتر عملیات‌ها ارائه کرد، بسیار ارج می‌نهیم که آخرین آن آزادسازی البوکمال بود، همچنان که خون ایرانی با خون سوری در هر عملیاتی درهم آمیخته شد، ما از این موضع جمهوری اسلامی ایران، کشور همپیمان و دوست سوریه تشکر می‌کنیم، این حمایت مقدمه پیروزی‌های ارتش سوریه بود و از خداوند می‌خواهم که سوریه به شرایط بهتری نسبت به آنچه در گذشته بود، برگردد.

با یکی از دست‌فروشان گفت‌وگو کردیم و نظرش را درباره حمایت همپیمانان سوریه جویا شدیم،‌ وی گفت: من یک شهروند لبنانی هستم و بیش از 30 سال است که در سوریه زندگی می‌کنم و در دوران بحران و دشواری که بر ما گذشت، سوریه را ترک نکردم، درباره جمهوری اسلامی ایران باید بگویم که این کشور، برادرانه، عزتمندانه، کریمانه، با محبت و وفاداری به وطن کنار سوریه ایستاد و از آن حمایت کرد و اگر تلاش‌های ایران به‌ویژه حاج قاسم سلیمانی کنار ارتش سوریه، حزب‌الله و همپیمانان دیگر نبود، این پیروزی عظیم محقق نمی‌شد.

سوریه این روزها پیروزی نهایی بر گروه داعش را جشن می‌گیرد، گروهی که از چهار سال پیش به آن کشور حمله و آن را ویران کرد، سوری‌ها بر این باورند که این پیروزی در نتیجه حمایت همپیمانان دمشق به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران محقق شده است که خون مردانش با خون نیروهای ارتش سوریه در هم آمیخته شد تا این پیروزی برای تمام پیمان مقاومت رقم بخورد و ثبت شود.
تاریخ : یکشنبه 5 آذر 1396 | 20:30 | چاپ | نویسنده: morteza | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.